09.03.2020

PGNiG TERMIKA SA na Zgromadzeniu Związku Miast Polskich we Wrocławiu, 5- 6 marca 2020 roku

W dniach 5 – 6 marca br. we Wrocławiu odbyło się Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich, w którym wzięło udział około 250 przedstawicieli miast, a także parlamentarzyści, samorządowcy, eksperci i dziennikarze.

II dzień obrad poświęcony był m.in. ochronie środowiska i klimatu. Wśród ekspertów wybrzmiał silny głos PGNiG TERMIKA SA, gdzie Prezes Zarządu Jarosław Głowacki oraz Dyrektor Departamentu Strategii, Planowani i Rozwoju Jacek Staszewski przedstawili Samorządowcom propozycję współpracy przy realizacji nowej linii biznesowej firmy pn. ENERGIA z odpadów, czyli Ciepłownictwo z służbie Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Słuchacze z zainteresowaniem wysłuchali tej prelekcji, bo nowoczesne rozwiązania na rzecz ochrony środowiska, klimatu i racjonalnej gospodarki odpadami są priorytetem społecznym i finansowym dla wszystkich samorządów w Polsce.

ENERGIA z odpadów to nowa linia biznesowa naszej spółki. Odzysk energetyczny to jedyna forma racjonalnej zagospodarowania odpadów resztkowych, nienadających się do recyklingu, a wg badań i danych spalarnie nie generują smogu i chorób – powiedział Jarosław Głowacki.
Odpady są dzisiaj problemem, ale mogą się stać paliwem lokalnym, dostępnym przez 24 godziny na dobę – dodał.

PGNiG TERMIKA SA poprzez swoje spółki m.in. PGNiG TERMIKA Energia Rozproszona sp. z o. o. współpracuje, na różnych płaszczyznach, z ponad sześćdziesięcioma samorządami na terenie Polski. Dzisiaj nasza oferta została wzmocniona o propozycję nie do odrzucenia, o Energię z odpadów. PGNiG TERMIKA jest do Państwa dyspozycji – zapraszając do współpracy, podsumował prezentację Jacek Staszewski.

Warto podkreślić, że obecność przedstawicieli PGNiG TERMIKA SA jako ekspertów z zakresu ciepłownictwa, energetyki czy też działań na rzecz ochrony środowiska i klimatu na Zgromadzeniach Związku Miast Polskich jest od roku 2019 stałym punktem tych obrad.

Wczytywanie...