22.04.2016

Warsztaty Innowacyjnych Pomysłów w Muzeum Gazownictwa

20 kwietnia odbyły się w Muzeum Gazownictwa pierwsze Warsztaty Innowacyjnych Pomysłów zorganizowane przez Departament Badań i Rozwoju PGNiG SA we współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu oraz Izbą Gospodarczą Gazownictwa. Wybrane firmy prezentowały przed ekspertami PGNiG SA i PGNiG TERMIKA SA swoje projekty w ramach inicjatywy „Otwarte innowacje dla gospodarki o obiegu zamkniętym – inteligentna energetyka”.

W ramach inicjatywy zgłoszono blisko sto projektów, z których dwanaście poddano otwartej analizie na wczorajszych warsztatach. Nabór na warsztaty skierowany był w szczególności do startupów oraz małych i średnich przedsiębiorstw.
Zaproponowane rozwiązania musiały przedstawiać potencjał do ich komercyjnego wdrożenia. Spośród wybranych, do szczegółowej prezentacji zakwalifikowały się projekty dotyczące:

• zmniejszenia emisji substancji powstających w procesach spalania do powietrza
i środowiska;
• zwiększenia efektywności energetycznej infrastruktury;
• monitoringu online sieci ciepłowniczych – inteligentne opomiarowanie
i oprogramowanie do prognozowania zapotrzebowania na ciepło;
• efektywnych sposobów zagospodarowania produktów odpadowych z procesu spalania, w szczególności popiołów;
• sposobów zagospodarowania generowanego w procesie spalania dwutlenku węgla – nowy innowacyjny produkt.
Spośród nich eksperci z Departamentu Badań i Rozwoju PGNiG SA i PGNiG TERMIKA SA wybrali trzy praktyczne rozwiązania, które najbardziej spełniały technologiczne i środowiskowe wyzwania PGNiG TERMIKA SA. Zwycięskie projekty wykonawcze będą poddane w pierwszej kolejności szczegółowej analizie pod kątem ich przygotowania do pilotażu i ewentualnego komercyjnego wdrożenia.
Zwycięzcami Warsztatów Innowacyjnych Pomysłów zostały firmy:
• Egovita Sp. z o.o.
• ICS Industrial Combustion Systems Sp. z o.o
•  N-ergia Nowe technologie.

Organizowane warsztaty są pierwszą imprezą z zaplanowanego cyklu. Kolejne warsztaty będą dedykowane dla różnych obszarów działalności Grupy Kapitałowej PGNiG w tym dla upstreamu, dystrybucji i użytkowania gazu.


Więcej o Warsztatach Innowacyjnych Pomysłów na stronie: http://www.ptt.arp.pl/warsztat-innowacyjnych-pomyslow.

Wczytywanie...