Zalety rozwiązania

Zalety ciepła systemowego

  • Niski koszt

Istotną zaletę ciepła sieciowego stanowi niski koszt jego użytkowania w porównaniu z innymi sposobami ogrzewania. Jeżeli szukasz taniego ogrzewania w Warszawie lub Pruszkowie – to jest rozwiązanie dla Ciebie.

  • Dostępność

Dużą zaletą ciepła sieciowego jest jego całoroczna dostępność. Nie istnieją ograniczenia w postaci sezonu grzewczego. Temperatura grzejników w domach zależy tylko od mieszkańców i administratora budynku.

  • Pewność dostaw

Na tle innych systemów ogrzewania ciepło sieciowe wyróżnia się pewnością dostaw – wykwalifikowani pracownicy słuzb technicznych dbają o to, by system ciepłowniczy działał sprawnie bez przerwy.

  • Bezpieczeństwo

Ciepło sieciowe jest bezpieczne w użytkowaniu. Osoby korzystające z niego nie muszą zachowywać szczególnych środków ostrożności, jak w przypadku innych sposobów ogrzewania mieszkań i domów.

  • Ekologia

Produkcja ciepła i energii elektrycznej w jednym procesie technologicznym (kogeneracja) pozwala na zaoszczędzenie ok. 30% paliwa, a do atmosfery emitowanych jest dzięki temu mniej zanieczyszczeń. Ponadto, duże zakłady produkujące ciepło, takie jak elektrociepłownie, podlegają zasadom zawartym w Rozporządzeniu Ministra Środowiska dotyczącym standardów emisji zanieczyszczeń i są zobowiązane do przestrzegania norm związanych z ochroną przyrody. W przeciwieństwie do lokalnych i indywidualnych źródeł ciepła, korzystają z zaawansowanych technologii oczyszczania spalin. Indywidualne kotłownie, piece zasilane gazem, olejem opałowym lub węglem zwiększają niską emisję spalin – liczne, rozproszone źródła wprowadzają do powietrza pyły i szkodliwe gazy, co w sumie generuje duże zanieczyszczenie powietrza. W Europie, w miejscach gęsto zaludnionych, odchodzi się już od rozproszonych źródeł ciepła, przechodząc na ogrzewanie sieciowe. Problem niskiej emisji dotyczy większości polskich miast i gmin.

  • Komfort użytkowania

System dostarczania ciepła nie wymaga żadnej obsługi przez użytkownika. Nad jego sprawnością czuwają 24 godziny na dobę służby techniczne.

 

Wczytywanie...