12.09.2014

Zapraszamy na nasze stoisko podczas Warszawskiego Dnia Energii

W sobotę 13 września na terenie kampusu SGGW odbędzie się pierwszy Warszawski Dzień Energii. Zachęcamy do odwiedzenia stoiska PGNiG TERMIKA, gdzie przygotowaliśmy liczne atrakcje!

W godzinach od 10.00 do 16.00 na terenach należących do Szkoły Główna Gospodarstwa Wiejskiego będzie można wziąć udział w konkursach, pokazach i atrakcjach popularno-naukowych podzielonych na pięć grup tematycznych:

• Strefa pierwsza: innowacyjny, elektryczny transport miejski;
• Strefa druga: nowoczesna energetyka miejska i nowoczesne, efektywne energetycznie, budownictwo miejskie;
• Strefa trzecia: wykorzystanie surowców wtórnych;
• Strefa czwarta: miejska gospodarka wodna i ściekowa;
• Strefa piąta: inteligentne zarządzanie miastem przyszłości.

Impreza adresowana jest do szerokiego grona odbiorców - od mieszkańców Warszawy i okolic, studentów, uczniów, poprzez osoby profesjonalnie zajmujące się miejską energetyką odnawialną. Planowane atrakcje obejmują m.in. pokaz urządzeń służących do wytwarzania energii, np. panele solarne, wycieczki do „fabryki energii” i Parku Wodnego SGGW, prezentacje pojazdów elektrycznych, pokazy sprzętu używanego przez Straż Pożarną i Policję oraz wykłady i warsztaty tematyczne.

Organizacja pikniku nawiązuje do obchodów Europejskiego Dnia Zrównoważonej Energii (EDZE) czyli corocznego cyklu eventów i spotkań odbywających się pod patronatem Komisji Europejskiej, poświęconych zagadnieniom efektywności energetycznej, ochrony klimatu i zrównoważonego rozwoju. Miasto Stołeczne Warszawa od dawna jest aktywnie zaangażowane w programy i projekty na rzecz zrównoważonego zużycia energii. Spotkanie z szerokim gronem mieszkańców Warszawy będzie miało charakter popularno - naukowy.

Tematyka eventu nawiązywać będzie do idei smart cities przyszłości, w którym rozwiązania z zakresu energetyki, transportu czy gospodarki wodno-ściekowej tworzą harmonijną, zintegrowaną całość, a to wszystko na rzecz komfortu życia mieszkańców.

Miejsce: SGGW, zachodnia część kampusu, ul. Rodowicza Anody 37, godz. 10-16.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Więcej informacji na temat wydarzenia znajdą Państwo na stronie SGGW.

Wczytywanie...