18.03.2014

PGNiG TERMIKA planuje budowę Elektrociepłowni gazowej w Poznaniu

PGNiG TERMIKA podpisała w dniu 14 marca 2014 r. z H. CEGIELSKI – POZNAŃ S.A. list intencyjny w sprawie pozyskania gruntów pod planowaną inwestycję – budowę Elektrociepłowni.

Na terenie zakładów powstanie blok gazowo-parowy o mocy do 100 MW. Będzie on dostarczał ciepło do miejskiej sieci Dalkia Poznań S.A.

Elektrociepłownia będzie zasilana bezpośrednio gazociągiem z kopalni Kościan- Brońsko należącej do PGNiG S.A. Zapewni to inwestycji rentowność oraz pozwoli na poszerzenie łańcucha wartości dodanej w Grupie Kapitałowej PGNiG.

Równolegle PGNiG TERMIKA analizuje możliwości zlokalizowania bloku w południowo-wschodniej części Poznania. Jego budowa przyczyni się do poprawy zasilania w ciepło tej części miasta.

- Naszym celem jest wybudowanie ekologicznego źródła wytwarzania ciepła oferującego konkurencyjny cenowo produkt dla mieszkańców Poznania – mówi Prezes PGNiG TERMIKA Andrzej Gajewski.

Prezes H. CEGIELSKI – POZNAŃ S.A., Jarosław Lazurko podkreślił, że lokalizacja ekologicznego źródła kogeneracyjnego na terenie Spółki jest optymalna ze względu na dostęp do sieci ciepłowniczych lokalnych, jak i zasilających system Miasta Poznania.

HCP S.A. liczy także na współpracę przy wykonywaniu tej inwestycji.

Wczytywanie...