27.08.2012

Sponsorujemy akcję "Czytać każdy może"

PGNiG TERMIKA jest sponsorem akcji „Czytać każdy może” adresowanej do słuchaczy warszawskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku, która będzie trwać od 1 października do końca 2012 roku.

W ramach akcji, nasza firma wspiera wydanie części nakładu książki Rafała Jabłońskiego „Warszawskie historie nieznane i wstydliwe”. Egzemplarze książki będą nieodpłatnie przekazane słuchaczom warszawskich UTW.
Książka powstała na podstawie analizy artykułów z warszawskiej prasy, na przestrzeni 200 lat. Z lektury można się dowiedzieć, jak funkcjonował telegraf optyczny do Petersburga, czemu niektóre warszawskie pomniki spadały z cokołów i jak carowie Rosji uzyskali prawa do polskiego tronu.

Pierwszy Uniwersytet Trzeciego Wieku powstał we Francji w 1973 roku.
W Polsce – w 1975 roku, w Warszawie. Pomysłodawcą jego utworzenia była prof. Halina Szwarz. Uniwersytet działa do dziś i liczy sobie około 1120 członków.
Obecnie w Polsce działa blisko 110 Uniwersytetów Trzeciego Wieku, które łącznie zrzeszają 25 tysięcy słuchaczy. Jest to najpopularniejsza w ostatnich latach formy edukacji ludzi starszych.

Wczytywanie...