22.04.2024

Starcie arcymistrzów szachów pod kominem w Ciepłowni Kawęczyn

W sobotę 13 kwietnia 2024 r. w Ciepłowni Kawęczyn odbył się III Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Prezesa Zarządu PGNiG TERMIKA S.A. W zawodach wzięło udział 58 zawodników reprezentujących Polskę, Irlandię, Szwecję i Ukrainę, w tym gracze z tytułem grandmastera. Najmłodszy zawodnik miał 7 lat i szedł jak burza.

sr

Puchar Prezesa PGNiG TERMIKA S.A. wywalczył mistrz FIDE Mieszko Miś (MKSz GRYF Dębica), który zdobył 10 z 11 punktów. Faworyci spotkania – arcymistrzowie Michał Krasenkow i Platon Galperin –zajęli kolejno 7. i 10. miejsce, co świadczy o wysokim poziomie pozostałych zawodników.  

yryr

Formuła turnieju, tj. 11 tzw. błyskawicznych rund systemem szwajcarskim, zdecydowanie spodobała się wszystkim zawodnikom.

- Udział arcymistrzów i mistrzów międzynarodowych oraz wysoki średni ranking zawodników (1894) świadczy o wysokiej randze turnieju. To zdarza się jedynie w turniejach, które mają wypracowaną markę i cieszą się uznaniem w środowisku szachowym. Świetna współpraca Polskiego Związku Szachowego z PGNiG TERMIKA jako Partnerem Generalnym Polskiego Związku Szachowego po raz trzeci została przypieczętowana wspólną organizacją tego wspaniałego wydarzenia - mówi Radosław Jedynak prezes Polskiego Związku Szachowego.

Zawodnicy jednogłośnie stwierdzili, że rywalizacja była wyrównana, a poziom rozgrywek w poszczególnych rundach niezwykle trudny. Mistrzowie królewskiej dyscypliny wykazali się wspaniałą postawą w drodze do finału.

 

Lista zwycięzców:

🥇I miejsce – Mieszko Miś

🥈II miejsce – Egor Bogdanov

🥉III miejsce – Marcel Kutowski

🏅IV miejsce – Iwo Karolczuk

🏅V miejsce – Krystian Kuźmicz

 

PGNiG TERMIKA S.A. jest partnerem generalnym Polskiego Związku Szachowego. Z pełnym zaangażowaniem wspiera pasję szachistów w Polsce. 

gggg

#MyślimyStrategicznie

 

Wczytywanie...