02.03.2020

PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa zdobywcą nagrody Orły Wprost 2020

PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa, spółka należąca do Grupy Kapitałowej PGNiG, otrzymała statuetkę Orła Wprost w kategorii Lider Biznesu w województwie śląskim. Wyróżnienie przyznawane jest m.in. najlepszym polskim firmom, które wnoszą szczególny wkład w rozwój gospodarki regionu czy całego kraju.

- Ta prestiżowa nagroda jest efektem ciężkiej, zespołowej pracy wszystkich oddziałów naszej spółki. Cieszę się, że nasz wkład w rozwój całego regionu śląskiego został zauważony i doceniony – powiedział Marek Rusakiewicz, Prezes PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa, odbierając nagrodę w imieniu spółki.

Orły Wprost to nagrody wręczane od 2016 roku. Wyróżnienie otrzymują firmy, samorządy oraz wybitne osobowości wnoszące szczególny wkład w rozwój gospodarki, regionu oraz kraju. Ta ogólnopolska inicjatywa realizowana jest przez tygodnik Wprost wspólnie z PKN Orlen, Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa, Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz wywiadownią gospodarczą Bisnode. Zdobywców tegorocznych Orłów z regionu śląskiego poznaliśmy podczas uroczystej Gali w Chorzowie.

PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa SA należy Grupy Kapitałowej PGNiG i jest spółką zależną PGNiG TERMIKA SA. Swoją działalność opiera na produkcji ciepła, energii elektrycznej, sprężonego powietrza i energii chłodniczej. Jest również jednym z największych dostawców ciepła dla mieszkańców w regionie śląskim. To krajowy lider w zakresie energetycznego zagospodarowania metanu z odmetanowania kopalń w układach kogeneracyjnych. Głównymi odbiorcami mediów produkowanych w Spółce są kopalnie Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA oraz spółdzielnie mieszkaniowe w Jastrzębiu-Zdroju, Wodzisławiu Śląskim, Raciborzu, Żorach, Czerwionce-Leszczynach, Rybniku, Kuźni Raciborskiej i Knurowie. W 2018 roku spółka oddała do eksploatacji jedyny w Polsce nowoczesny wielopaliwowy blok fluidalny, dzięki której elektrociepłownia "Zofiówka" nie tylko zwiększyła moce, ale przede wszystkim kompleksowo dba o środowisko naturalne przesyłając ciepło dla mieszkańców Jastrzębia-Zdroju i dla kopalń Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA.

Wczytywanie...