28.03.2019

PGNIG TERMIKA nagrodzona przez Ministerstwo Edukacji Narodowej za wspieranie kształcenia zawodowego

PGNiG TERMIKA od 10 lat prowadzi program stypendialny „Zagrzewamy do nauki”, którego głównym celem jest propagowanie wiedzy z zakresu energetyki i przygotowywanie młodzieży do wykonywania zawodów z nią związanych. Program zakłada szkolenie przyszłej kadry technicznej i rozwijanie umiejętności oraz kompetencji ważnych z punktu widzenia przyszłej pracy w zawodzie energetyka. Program zapewnia wsparcie edukacyjne i finansowe najzdolniejszych uczniów szkół technicznych zainteresowanych branżą energetyczną oraz samych szkół partnerskich, jako instytucji edukacyjnych. Na przestrzeni 10 minionych lat, dzięki temu programowi, PGNiG TERMIKA przyznała 174 stypendia zawodowe dla najzdolniejszych uczniów z całej Polski. Jest to jeden z najaktywniejszych tego typu programów stypendialnych w kraju.   

„Dzięki temu, że wspieramy i promujemy zawód energetyka już od najmłodszych lat edukacji, wielu podopiecznych naszego programu zdecydowało się pracować w tym zawodzie. Można powiedzieć, że osiągnęliśmy cel, gdyż m.in. w PGNiG TERMIKA zatrudnienie znalazło 49 absolwentów programu, a 21 z Nich to laureaci wcześniejszych edycji. To nasz wspólny sukces. Młodzieży, rodziców, dyrekcji i gron pedagogicznych szkół partnerskich, naszych pracowników oraz Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, która bardzo nas w tych działaniach wspiera. Wszystkim bardzo dziękuję i gratuluję.” – dodaje Jarosław Głowacki, Prezes Zarządu PGNiG TERMIKA SA.


Wczoraj, 27 marca w gmachu Politechniki Warszawskiej odbył się Mazowiecki Kongres Zawodowy organizowany przez Wojewodę Mazowieckiego oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Jako jeden z szesnastu cyklicznych kongresów wojewódzkich stanowi on platformę wymiany doświadczeń i refleksji na temat przyszłości szkolnictwa branżowego.


Warto dodać, że tegoroczna Gala Stypendialna podsumowująca tegoroczną, jubileuszową edycję programu „Zagrzewamy do nauki” odbędzie się w najbliższą środę, 3 kwietnia, w Ministerstwie Energii.

Wczytywanie...