25.08.2015

Odwiedź nas na Pikniku z klimatem

Zieleń zamiast szarości kamienia, spotkania z gwiazdami, pokazy chemiczne, Rowerowe Kino, spektakle, pokaz mody, liczne konkursy z nagrodami – to część atrakcji Pikniku z Klimatem – największej ekologicznej imprezy plenerowej na placu Zamkowym w Warszawie już w niedzielę 30 sierpnia w godz. 11.30-16.30.

Zapraszamy do stoiska PGNiG TERMIKA, w którym będzie można wziąć udział w ciekawych eksperymentach dotyczących energii.

Tradycyjnie, w ostatnią niedzielę wakacji, czyli 30 sierpnia w godz. 11.30-16.30 plac Zamkowy zamieni się w zieloną oazę. Miasto stołeczne Warszawa wspólnie z Partnerami dla Klimatu podczas największej plenerowej imprezy w Polsce poświęconej środowisku, będą przypominać o istotnych kwestiach dotyczących zmian klimatu. VIII edycja upłynie pod hasłem „Piknik w Warszawie o Klimacie w Paryżu” w nawiązaniu do grudniowego szczytu klimatycznego w Paryżu – COP 21.
- Zapraszam warszawiaków i turystów. Ten piknik to świetna okazja, żeby w ciekawy i przyjemny sposób poszerzyć swoją wiedzę na temat środowiska oraz przyczynić się do ochrony klimatu – mówi Hanna Gronkiewicz – Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.
Wśród licznych atrakcji przygotowanych z myślą o uczestnikach pikniku znajdą się m.in. rozmowy na temat roli ekologii w codziennym życiu, z udziałem zaproszonych gości. Swoimi refleksjami podzielą się m.in.: Jacek Bożek, Grzegorz Wiśniewski, Wojciech Szymański, Filip Skawiński oraz Dominika Ostałowska, Tamara Arciuch, Bartłomiej Kasprzykowski i Sebastian Chmara. Całość poprowadzi Jarosław Kret.
Na tegoroczną edycję Pikniku z Klimatem przygotowano liczne quizy i rodzinne konkursy z nagrodami, a także pokazy chemiczne, warsztaty ekologiczne, wielkoformatowe gry dla najmłodszych, stanowiska plastyczne oraz warsztaty przetwarzania odpadów i surowców wtórnych. Wśród atrakcji znajdzie się również Pokaz Mody Ekologicznej, podczas którego modelami staną się na wybiegu dzieci. Będzie też „szpital zagrożonych gatunków zwierząt”, gdzie chętni poznawać będą takie gatunki zwierząt, jak tygrysy, pandy, a także (przede wszystkim!) przyczynę ich wymierania. Będzie można wejść do Namiotu Multimedialnego z ekologicznymi grami komputerowymi, zasilanymi modułem fotowoltaicznym. Każdy znajdzie coś dla siebie!

PGNiG TERMIKA jest partnerem Platformy „Partnerstwo dla Klimatu”. Projekt został zapoczątkowany latem 2008 roku jako platforma współpracy i wspierania wydarzeń towarzyszących 14. Konferencji Klimatycznej COP 14 w Poznaniu. Przedsięwzięciem inaugurującym powołanie Partnerstwa był zorganizowany w sierpniu 2008 roku w Warszawie na Nowym Świecie „Piknik z Klimatem”.

Wczytywanie...