14.05.2014

Duński książę w Elektrociepłowni Siekierki

We wtorek, 13 maja Elektrociepłownia Siekierki miała zaszczyt gościć Jego Królewską Wysokość Księcia Fryderyka. Następcy Tronu Królestwa Danii towarzyszyli duńscy przedsiębiorcy. W roli gospodarza w spotkaniu uczestniczyli wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński, wiceprezesi PGNiG – Jerzy Kurella i Andrzej Parafianowicz oraz prezes PGNiG TERMIKA – Andrzej Gajewski.

Wizyta delegacji z Danii to kontynuacja wieloletniej współpracy PGNiG TERMIKA z przedstawicielami duńskiej dyplomacji oraz sektora energetycznego na polu ciepłownictwa i kogeneracji. W toku współpracy dochodzi do regularnej wymiany doświadczeń, ze szczególnym naciskiem na zagadnienia związane z poprawą efektywności produkcji. Sektor ciepłowniczy w Danii - podobnie jak w Polsce - jest oparty o źródła kogeneracyjne. Czyni to nasze kraje naturalnymi partnerami.

PGNiG TERMIKA to największy w Unii Europejskiej zespół elektrociepłowni. Spółka jest właścicielem zakładów w Warszawie i Pruszkowie oraz współwłaścicielem Elektrociepłowni Stalowa Wola. Termika dostarcza ciepło do 70 procent mieszkańców Warszawy. Wyprodukowana równolegle energia elektryczna zaspokaja połowę zapotrzebowania stolicy Polski na prąd.

Wczytywanie...