12.05.2014

10 lat w UE: Setki gości w EC Siekierki

Ponad 350 mieszkańców Warszawy odwiedziło w sobotę Elektrociepłownię Siekierki. Okazją do rodzinnego zwiedzania zakładu był Dzień Otwarty zorganizowany przez PGNiG TERMIKA przy współpracy z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju oraz Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wydarzenie było częścią obchodów 10-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Główną atrakcją Dnia Otwartego była prezentacja najnowszych instalacji, które powstały z myślą o ochronie środowiska i zostały częściowo sfinansowane z unijnych funduszy. Goście elektrociepłowni zobaczyli m. in. zaawansowane technologicznie urządzenia pozwalające ograniczyć emisję dwutlenku siarki o ponad 90 procent oraz emisję tlenków azotu o 70 procent. Zwiedzający zostali zaproszeni także do w pełni skomputeryzowanych nastawni, skąd centralnie nadzoruje się proces produkcyjny i wszystkie biorące w nim udział elementy elektrociepłowni.

PGNiG TERMIKA regularnie otwiera drzwi swoich zakładów przed mieszkańcami Warszawy i z satysfakcją odnotowuje ogromne zainteresowanie ich funkcjonowaniem. Już dziś zapraszamy na kolejną edycję Dni Otwartych. Przewidywany termin to 20 września 2014 r. Wydarzenie zostanie poprzedzone internetową rejestracją uczestników.

Wczytywanie...