20.03.2014

Ponad 500 ton choinek zamienimy w zieloną energię

Ostatniego dnia zimy podsumowujemy akcję „Ciepło z natury”. Tegoroczna edycja okazała się rekordową – od stycznia zebraliśmy blisko 530 ton drzewek choinkowych, które zamiast na śmietnik, trafią do warszawskich elektrociepłowni. Następnie wrócą do naszych domów w postaci ekologicznie czystych: ciepła oraz energii elektrycznej. Zebrane choinki w postaci zielonego paliwa pozwolą na ogrzanie przez rok około 130 mieszkań o powierzchni 60 m2.

Akcja „Ciepło z natury” w tym roku cieszyła się wyjątkową popularnością dzięki współpracy naszej firmy z Urzędem m. st. Warszawy. W styczniu do wszystkich stołecznych dzielnic zawitał mobilny punkt zbiórki choinek, do którego mieszkańcy miasta przynosili swoje drzewka. Choinki, które trafiły do przydomowych altanek śmietnikowych, również nie poszły na marne – firmy wyspecjalizowane w odbiorze odpadów komunalnych przekazały je na cele akcji. Wszystkie drzewka zostaną przerobione na tzw. biomasę, czyli ekologiczne – neutralne z punktu widzenia emisji dwutlenku węgla – paliwo.

Akcja „Ciepło z natury” odbyła się po raz piąty. W tym roku z zebranych choinek uda się wyprodukować aż o 130 ton biomasy więcej niż w roku ubiegłym. Podczas wszystkich dotychczasowych edycji akcji zebrano ponad 1700 ton ekologicznego paliwa.

Wczytywanie...