09.05.2024

Wspieramy przyszłych energetyków

PGNiG TERMIKA S.A. wspiera przyszłych energetyków. Najzdolniejsi uczniowie o profilu technik energetyk otrzymali stypendia.

PGNiG TERMIKA od lat twierdzi, że największym zasobem Spółki są ludzie, którzy zasilają ją w energię, unikatową wiedzę oraz różnorodne doświadczenia. Dlatego też poszukiwania nowych pracowników Spółka rozpoczyna bardzo wcześnie, już na etapie szkół średnich. Od 2009 roku prowadzi projekt edukacyjny „Zagrzewamy do nauki”, w ramach którego współpracuje z placówkami o profilu technicznym działającymi w Warszawie, Radomiu i Siedlcach. Program obejmuje ponad 1600 uczniów. Jego absolwenci stanowią aż 20% osób zatrudnionych na stanowiskach produkcyjnych na przestrzeni ostatnich 11 lat!

p

22 kwietnia TERMIKA już po raz 15. wyróżniła najzdolniejszych uczniów programu. Uroczysta gala stypendialna odbyła się w murach Muzeum Gazowni Warszawskiej na zaproszenie Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Na Gali gościła m.in. Wioletta Krzyżanowska Mazowiecki Kurator Oświaty. Warto zaznaczyć, że wśród tegorocznych 25 uhonorowanych stypendiami uczniów znalazła się jedna przyszła pani technik energetyk. Stypendyści otrzymali czeki o łącznej wartości 38 500 PLN.

Zaproszeni goście opowiedzieli o trendach w energetyce, ważnej roli paliw odnawialnych, przyszłości rynku ciepła oraz programach stażowych i doktoratach wdrożeniowych w PGNiG TERMIKA.

ghhg

 

Wczytywanie...