06.06.2022

PGNiG TERMIKA przekazała szkole podstawowej na Białołęce nowoczesny sprzęt do ratowania życia

PGNiG TERMIKA przyłączyła się do programu „Serce bije na Białołęce”, w ramach którego różne podmioty i firmy przekazują sprzęt do ratowania życia, który następnie jest umieszczany w przestrzeni publicznej. PGNiG TERMIKA przekazała Szkole Podstawowej nr 118 im. Przyjaciół Mazowsza nowoczesny defibrylator o wartości prawie 6 tys. zł.
– PGNiG TERMIKA jest firmą, która od zawsze przywiązuje ogromną wagę do bezpieczeństwa. Bardzo chętnie i bez chwili wahania postanowiliśmy się włączyć
w program „Serce Bije na Białołęce”, którego inicjatorem jest Urząd Dzielnicy Białołęka – powiedział Jarosław Maślany prezes zarządu PGNiG TERMIKA SA.

Przekazany szkole defibrylator to półautomatyczny AED Philips FRx Standard. Jest to zestaw do ratowania życia, który ze względu na niezawodność i prostotę obsługi doskonale spisuje się w przestrzeni publicznej przy ratowaniu zarówno dorosłych jak i dzieci. To wysokiej jakości urządzenie, które jest intuicyjne, lekkie i wytrzymałe i dlatego tak bardzo chętnie używane przez różnego rodzaju służby ratunkowe. Znakomicie się sprawdza w różnych warunkach.

– Dokonujemy tej darowizny z ogromną przyjemnością – zaznaczył Jarosław Maślany. – PGNiG TERMIKA od lat wspiera inicjatywy takie jak program „Serce Bije na Białołęce”. Przykładamy dużą wagę do dobrych relacji z otoczeniem, w którym funkcjonujemy. W miarę naszych możliwości staramy się też stale wspierać społeczności lokalne oraz ich uzasadnione potrzeby.

Z potrzebą zwiększania bezpieczeństwa w szkołach trudno dyskutować. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele muszą być pewni, że jeśli kiedykolwiek zajdzie taka potrzeba, w swojej szkole mogą liczyć na odpowiednią pomoc. W kwietniu br. PGNiG TERMIKA również zadbała o bezpieczeństwo warszawskich dzieci, przekazując 5 tys. opasek odblaskowych dla uczniów białołęckich szkół podstawowych.

Wczytywanie...