17.12.2021

Relacja ze spotkania z władzami, radnymi i przedstawicielami wspólnot, organizacji i mieszkańców Mokotowa na temat jednostki wielopaliwowej na Siekierkach

W związku z planowaną budową jednostki wielopaliwowej w Elektrociepłowni Siekierki (TUTAJ) PGNiG TERMIKA dokłada wszelkich starań, aby jej działania w tym temacie były transparentne i jasne dla wszystkich zainteresowanych.  W listopadzie i grudniu odbył się cykl spotkań informacyjno-konsultacyjnych, który umożliwił mieszkańcom okolic Siekierek lepsze zapoznanie się z inwestycją. TERMIKA jest także w stałym kontakcie z urzędami dzielnic Mokotowa i Wilanowa.

W odpowiedzi na potrzeby Urzędu Dzielnicy Mokotów, 9 grudnia w Centrum Konferencyjnym PGNiG TERMIKA przy ul. Augustówka 30 Spółka zorganizowała spotkanie informacyjne, w którym wzięli udział reprezentanci Urzędu Dzielnicy (burmistrz, radni), kierownicy okolicznych osiedli, przedstawiciele mieszkańców, przedstawiciele wspólnot oraz przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń. Łącznie przybyło 21 gości. Spotkanie odbyło się w dużej sali, która została dostosowana do zaleceń sanitarnych (odpowiednie odległości między stolikami, dezynfekcja, wietrzenie).Podczas trwającego kilka godzin spotkania projekt budowy jednostki wielopaliwowej został dokładnie przedstawiony i omówiony, a Eksperci PGNiG TERMIKA odpowiedzieli na liczne pytania.

PGNiG TERMIKA jest w trakcie ustalania podobnego spotkania z przedstawicielami Dzielnicy Wilanów.

Poniżej link do relacji z wydarzenia, którą opublikował portal sadyba24, oraz do prezentacji jednostki wielopaliwowej, która jest szczegółowym opisem jednostki i zarządzania wpływem, który może wywierać na środowisko i ludzi. 

RELACJA SADYBA24

FILM INFORMACYJNY NT. BUDOWY JEDNOSTKI WIELOPALIWOWEJ W ELEKTROCIEPŁOWNI SIEKIERKI

BUDOWA JEDNOSTKI WIELOPALIWOWEJ W ELEKTROCIEPŁOWNI SIEKIERKI - WIĘCEJ INFORMACJI 

Pliki do pobrania

Prezentacja Jednostka wielopaliwowa – Elektrociepłownia Siekierki pytania i odpowiedzi pdf 4.46 MB
Wczytywanie...