20.10.2021

Medale i odznaki dla zasłużonych pracowników GK PGNiG TERMIKA z okazji Dnia Energetyka przyznane

 

W Hotelu Sofitel Victoria w Warszawie odbyła się uroczysta Gala z okazji obchodów Dnia Energetyka. Odznaczonych zostało aż 143 pracowników, emerytów i rencistów PGNiG TERMIKA oraz PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa. Medale wręczał między innymi Sylwester Dąbrowski Wicewojewoda Mazowiecki.

 

Podczas otwarcia uroczystości Jarosław Maślany Wiceprezes ds. operacyjnych PGNiG TERMIKA odczytał list Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Aktywów Państwowych Jacka Sasina, w którym pogratulował on odznaczonym, a także zwrócił uwagę, że najważniejszym celem jest zapewnienie Polsce bezpieczeństwa energetycznego i pokrycie zwiększającego się zapotrzebowania na energię tak, by w jak największym stopniu korzystać z krajowych źródeł i uniknąć drastycznego wzrostu cen.

–  Przemysł ciepłowniczy stanowi jeden z najbardziej strategicznych elementów polskiej gospodarki, dlatego wszystkim zaangażowanym w rozwój tej gałęzi należą się wyrazy uznania i wdzięczności za codzienną pracęprzekazał Jacek Sasin Minister Aktywów Państwowych w swoim liście do zgromadzonych. PGNiG TERMIKA nie tylko utrzymuje pozycję wiodącego producenta ciepła na rynku warszawskim, ale co ważniejsze, jest niekwestionowanym liderem zmian w branży ciepłownictwa. […] Realizując ideę zrównoważonego rozwoju w zakresie ochrony środowiska, dostarczają Państwo dowodów na to, ze produkcja ciepła i energii elektrycznej może być bardziej ekologiczna. To niezwykle cenne, że w swojej strategii rozwoju uwzględniają państwo aspekty ekologiczne, społeczne i etyczne. […] Życzę, aby wysiłki i nowe inicjatywy, które Państwo podejmują, przynosiły jak najlepsze efekty w budowaniu bezpiecznej przyszłości energetycznej w Polsce.

Przed rozpoczęciem uroczystości wręczania odznaczeń głos zabrał także Paweł Majewski, Prezes Zarządu PGNiG SA.

Tegoroczne obchody to okazja do spojrzenia na wyzwania, przed jakimi aktualnie stoi branża. Jednym z nich jest dążenie Unii Europejskiej do neutralności klimatycznej i przyspieszenie procesu transformacji energetycznej. Z perspektywy firm i pracowników naszego sektora oznacza to wspólny, ogromny wysiłek. Nie powinniśmy jednak zapominać, że warunkiem realizacji naszych celów są nie tylko strategie i inwestycje. Najważniejszym źródłem sukcesu są ludzie i ich praca – podkreślił Paweł Majewski, Prezes Zarządu PGNiG SA. – Dlatego w tym szczególnym dla Państwa dniu, Dniu Energetyka, pragnę uroczyście podziękować pracownikom PGNiG TERMIKI i PGNiG TERMIKI Energetyka Przemysłowa za trud i zaangażowanie.

Dzień Energetyka przypadający na 14 sierpnia to wyjątkowe święto branży energetycznej. Corocznie wskazani pracownicy, emeryci i renciści PGNiG TERMIKA, producenta ciepła i energii elektrycznej dla aglomeracji warszawskiej, otrzymują wyrazy uznania w postaci odznaczeń i medali za długoletni staż pracy i swoje zaangażowanie. Odznaki honorowe dla swoich pracowników przyznaje także kapituła PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa. Z powodów epidemicznych zeszłoroczna gala została odwołana, stąd w bieżącym roku wręczono wyróżnienia dla uhonorowanych w roku 2020 i 2021.

Dzisiejsza Gala jest okazją do przeprowadzenia krótkiego bilansu dwóch lat, jakie w tych trudnych czasach wspólnie i dla dobra PGNiG TERMIKA przeżyliśmypowiedział Jarosław Maślany, Wiceprezes ds. operacyjnych PGNiG TERMIKA.Jest to też przede wszystkim okazja do podziękowań, wyróżnień i wręczenia odznaczeń najbardziej zasłużonym dla Spółki Pracownikom. Zarówno w roku 2020, jak i bieżącym. Dziś na ręce uhonorowanych Koleżanek i Kolegów przekażemy szczególnie bliskie nam odznaczenia. Jestem dumny, że wśród załogi PGNiG TERMIKA SA znalazło się tyle wspaniałych, pracujących z oddaniem i wiernych ciepłowniczej tradycji osób – dodał Wiceprezes.

Podczas gali wręczono nie tylko odznaczenia branżowe, ale także medale państwowe. Na podstawie artykułu 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 roku oraz ustawy z dnia 16 października 1992 roku o orderach i odznaczeniach, na mocy Postanowienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy, złote i srebrne medale za długoletnią służbę, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, wręczał Sylwester Dąbrowski Wicewojewoda Mazowiecki. Nagrodzone w ten sposób zostały 44 osoby.

 

Oprócz odznaczeń za długoletnią służbę, przyznano także, zgodnie z poniższym:

  • 23 odznaki honorowe za zasługi dla energetyki przyznane przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Odznaki wręczali Paweł Majewski Prezes PGNiG SA oraz Jarosław Maślany Wiceprezes ds. operacyjnych PGNiG TERMIKA;
  • medale Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przyznane przez Ministra Edukacji i Nauki otrzymały 4 osoby. Medale wręczali Jarosław Maślany Wiceprezes ds. operacyjnych oraz Marcin Mauer Wiceprezes ds. ekonomicznych PGNiG TERMIKA;
  • odznaki Honorowe Zasłużonych Pracowników Elektrociepłowni Warszawskich, przyznane przez Kapitułę Odznaczeń powołaną przez Zarząd Spółki PGNiG TERMIKA SA, którymi uhonorowanych zostało 61 osób. Odznaki wręczali Jarosław Głowacki Wiceprezes ds. technicznych i Paweł Przychodzeń Wiceprezes PGNiG TERMIKA;
  • odznaki honorowe za zasługi dla PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa (PTEP), nadane przez kapitułę powołaną przez Zarząd PTEP, wręczono 11 osobom. Odznaki wręczali Krzysztof Zalewski Prezes zarządu PTEP oraz Sławomir Błażej Wiceprezes zarządu PTEP.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Zarządu PGNiG SA, Zarządu PGNiG TERMIKA oraz PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa, Wicewojewoda Mazowiecki, przedstawiciele władzy samorządowej oraz przedstawiciele zarządów spółek z Grupy Kapitałowej PGNiG TERMKA: PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa, PGNiG TERMIKA Energetyka Rozproszona oraz PGNiG TERMIKA Energetyka Przemyśl, przedstawiciele spółek energetycznych, organizacji branżowych i partnerów biznesowych, pracownicy Grupy Kapitałowej PGNiG, a także ksiądz prałat Tadeusz Bożełko, Duszpasterz Krajowy Inteligencji Technicznej.

 

 

Wczytywanie...