06.04.2017

Stypendia zawodowe w ramach programu „Zagrzewamy do nauki” przyznane!

6 kwietnia 2017 roku odbyła się Gala Stypendialna VIII edycji Programu edukacyjnego PGNiG TERMIKA - „Zagrzewamy do nauki”. Już po raz dziewiąty PGNiG TERMIKA nagrodziła najlepszych uczniów szkół partnerskich. Dwunastu najlepszych uczniów klas trzecich i czwartych o profilu technik energetyk i technik elektryk otrzymało stypendia zawodowe.

Program edukacyjny „Zagrzewamy do nauki” realizowany od 2009 roku jest skierowany do uczniów technicznych szkół średnich oraz do gimnazjalistów. Kluczowym założeniem programu jest propagowanie wiedzy z zakresu energetyki, przygotowanie młodzieży do wykonywania zawodów związanych z tą branżą oraz wspieranie edukacyjne i finansowe szkół oraz najzdolniejszych uczniów.

W ramach programu PGNiG TERMIKA współpracuje z trzema szkołami kształcącymi uczniów w obszarach związanych z energetyką – Zespołem Szkół nr 40 im Stefana Starzyńskiego w Warszawie, Zespołem Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu oraz Zespołem Szkół nr 28 w Warszawie.

W ciągu 8 lat funkcjonowania programu PGNiG TERMIKA przyznała 152 stypendia zawodowe dla najlepszych uczniów. W tym roku podczas uroczystej Gali, która miała miejsce 6 kwietnia 2017 roku wręczono 12 stypendiów. 8 lat programu to także 4 wyremontowane i doposażone pracownie energetyczne (2 w ZST w Radomiu i 2 w ZS nr 40 w Warszawie), ponad 160 spotkań warsztatowych z młodzieżą, liczne wycieczki organizowane do zakładów firmy i praktyki zawodowe, z których skorzystało 183 uczniów.

Współpraca ze szkołami technicznymi przynosi obopólne korzyści. Dzieląc się wiedzą i doświadczeniem wspieramy rozwój przyszłych kadr i zyskujemy potencjalnych pracowników – ambitnych, dobrze wykształconych. W PGNiG TERMIKA zatrudnienie znalazło już 41 absolwentów szkół partnerskich.

Wśród zaproszonych, gościem specjalnym Gali Stypendialnej był Andrzej Piotrowski podsekretarz stanu w Ministerstwie Energii, który nadzoruje pion energetyki.

Polska energetyka potrzebuje młodych, wykwalifikowanych i ambitnych ludzi. Myślę, że program edukacyjny PGNiG TERMIKA „Zagrzewamy do nauki” doskonale wpisuje się w ten proces – powiedział wiceminister energii Andrzej Piotrowski.

 Będąc liderem branży energetycznej i największym w Polsce wytwórcą ciepła i energii elektrycznej w kogeneracji zdajemy sobie sprawę z potrzeby kształcenia młodych ludzi zarówno w teorii jak i w praktyce. Czujemy się zobowiązani by ich wspierać i ułatwiać im start w życie zawodowe. Chcemy dawać i dajemy młodym energetykom zatrudnienie w naszych zakładach po to, by nie musieli szukać pracy poza granicami Polski. Naszym największym zasobem są ludzie. Mam ogromną satysfakcję, z tego że nasz program edukacyjny „Zagrzewamy do nauki” cieszy się coraz większym zainteresowaniem i powoduje, że praca i edukacja w obszarze energetyki nabierają nowego znaczenia. - powiedział gospodarz uroczystości Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGNiG TERMIKA.

Wczytywanie...