04.09.2017

Ruszyła IX edycja programu edukacyjnego „Zagrzewamy do nauki”

4 września 2017 r. PGNiG TERMIKA zainaugurowała kolejną - dziewiątą już edycję programu edukacyjnego „Zagrzewamy do nauki”.
Program edukacyjny „Zagrzewamy do nauki” realizowany od 2009 roku jest skierowany do uczniów technicznych szkół średnich oraz do gimnazjalistów. Kluczowym założeniem programu jest propagowanie wiedzy z zakresu energetyki, przygotowanie młodzieży do wykonywania zawodów związanych z tą branżą oraz wspieranie edukacyjne i finansowe szkół oraz najzdolniejszych uczniów. Program ma także na celu promocję zawodu technik energetyk oraz technik elektryk wśród gimnazjalistów z terenu Mazowsza oraz świadomego wyboru technicznego kierunku kształcenia. Współpraca ze szkołami technicznymi przynosi obopólne korzyści. Dzieląc się wiedzą i doświadczeniem wspieramy rozwój przyszłych kadr i zyskujemy potencjalnych pracowników – ambitnych i dobrze wykształconych. Realizując program współpracujemy z trzema szkołami partnerskimi: Zespołem Szkół nr 40 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie, Zespołem Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu oraz Zespołem Szkół nr 28 w Warszawie.

W uroczystościach rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2017/18 braliśmy udział w naszych trzech szkołach. Prezes PGNiG TERMIKA Wojciech Dąbrowski wziął udział w rozpoczęciu roku szkolnego w Zespole Szkół nr 40 im. Stefana Starzyńskiego.

"Program „Zagrzewamy do nauki” jest adresowany do Was - uczniów. Chcemy abyście w nim aktywnie uczestniczyli i korzystali z naszej wiedzy i doświadczenia, którymi bardzo chętnie się dzielimy. Naszym celem jest nie tylko przekazanie wiedzy, ale i zarażenie Was pasjonującym i przyszłościowym tematem energii. Przygotuje Was to w przyszłości do wykonywania zawodów związanych z naszą branżą. Chcemy Was wspierać edukacyjnie jak i finansowo – fundując stypendia najlepszym uczniom. Tym samym rozpoczynamy IX edycję programu „Zagrzewamy do nauki” i jak co roku będziemy zarażać Was naszą energią. Mentorzy programu – doświadczeni specjaliści z branży energetycznej czekają już na Was." - powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGNiG TERMIKA podczas uroczystości odbywających się w ZS nr 40 w Warszawie.

Wczytywanie...